Чого чекати туристу від послуг телефонії та доступу до Інтернету в Німеччині

Відмінність звичайного туриста від туриста-айтішника полягає в тому, що крім банальних готелів, трансферів, місць для харчування й відпочинку нам потрібні ще як мінімум доступ до інтернету та телефонний зв´язок. Саме для тих, хто збирається за кордон, і при цьому не може розстатитись із своїм ноутбуком та повинен постійно лишатись на звязку, й присвячується ця стаття.

Як правило, саме на пошуки якісного конекту і телефонію у нас і не вистачає тих самих 2-х днів перед виїздом, і в результаті ми або бігаємо в пошуках інтернет-кафе, або користуємось інтернетом та телефоном за ціною, що перевищує будь-які розумні межі. Саме для тих, хто збирається за кордон, і при цьому не може розстатитись із своїм ноутбуком та повинен постійно лишатись на звязку, й присвячується даний цикл статей. Сьогодні ми розповімо про особливості подорожі до Німеччини.

Плануємо подорож

Оскільки Німеччина знаходиться відносно недалеко від нас і в той же час вона є членом Євросоюзу, то при плануванні подорожі варто задуматись над тим, чи не захочеться вам крім власне Deutchland´у відвідати якусь із сусідніх держав, оскільки при дуже добре розвинутій системі автострад за вихідні ви цілком зможете змотати із Мюнхена в Париж, а по дорозі ще й заскочити в Ліхтенштейн. Отже постає питання який вид транспорту обрати?

Я особисто рекомендую комбінацію літака та прокатного автомобіля, оскільки в такому разі ви досить швидко дістанетесь до самої Німеччини а вже там - взяти автомобіль. За моїми підрахунками, якщо користуватись low-cost авіалініями, така комбінація обійдеться дешевше, ніж просто подорожувати машиною, і до того ж ви економиться чимало часу та сил. Отже - замовляємо квитки на літак тут (чим раніше ви їх замовите, тим дешевше вони обійдуться, причому бажано одразу в обидва напрямки), а машину орендуємо тут або тут.

WiFi or not wifi?

Прибувши в Німеччину ви звичайно ж захочете перевірити як у них справи з WiFi в аеропортах. Мушу розчарувати, безкоштовне підключення вам навряд чи вдасться знайти, а до платного також буде непросто приєднатись, оскільки для цього потрібно мати спеціальну передплату з логіном і паролем, які так одразу не отримаєш.

Великою проблемою для українських туристів стане також те, що німці не дуже люблять перекладати інструкції для своїх сервісів, тому, навіть приєднавшись до точки доступу і зайшовши на сервісну сторінку, на якій повідомляється про умови користування хот-спотом, не знаючи німецької мови, ви змушені будете просто вимкнути ноутбук і розслабитись за чашкою кави.

Найоптимальнішим варіантом інтернет-зв´язку для туриста ми визначили мобільну 3G-картку. У сполученні з нетбуком, який має 3G-модем (в моєму випадку це був Asus 1000H GO) даний варіант є найзручнішим та найдешевшим для подорожнього. Але не все німецьке 3G варто купувати і одразу пхати в свій роз´єм для сімки. Оскільки так само як і в Україні в ФРН є 2 оператора з дійсно національним покриттям і ще ряд менших операторів, які присутні далеко не скрізь, а якщо й присутні, то ніякого 3G в більшості місць не підтримують.

Двох німецьких мострів називають збірною назвою D-Netz за те, що вони в свій час починались з простих, як дві літери назв: D-1 та D-2. Це пізніше вони стали загальновідомими брендами T-mobile та Vodafone і саме на ці дві назви пересічному укртуристу й слід орієнтуватись.

Особливості німецького 3G

Обираючи тарифний план для використання інтернету мені довелось поспілкуватись з кількома менеджерами фірмових магазинів вищевказаних операторів (на щастя більшість цих менеджерів непогано володіють англійською, у всякому разі в кожному брендовому магазині знайдеться англомовний спеціаліст).

Після аналізу всіх пропозицій, виявилось, що мобільним інтернетом в Німеччині можна користуватись досить недорого, особливо за їхніми мірками (зважайте, що один євро для нас - це 12 гривень, а для них - це те ж саме, що для нас 1 гривня), але найкращі пропозиції ... для контрактних абонентів, а контракт - мінімум на 3 місяці.

Оскільки поїздку на 3 місяці за кордон можна назвати туристичною "з натяжкою", то контрактних варіантів ми не розглядаємо, зосередившись на пріпейдах.

Більшість передоплачених тарифів передбачають оплату помегабайтну (так-так, їхні оператори також дуже люблять дерти чималі гроші за кожний необачно завантажений кілобайтик прогнозу погоди в смартфоні, або переглянуту новину на КПК).

Можливо такі пропозиції й були б актуальними для якогось звичайного туриста, але ж ми тут говоримо про айтішника, якому потрібно в день хоча б 5 разів перевірити пошту, залізти на улюблений форум і проглянути що там новенького, прочитати останні новини на proIT -) і обговорити нагальні справи в асьці або скайпі з колегами по роботі.

Не говорячи вже про те, аби швиденько переглянути логи серверів і відіслати клієнтам зроблений банер, або виправлений в програмному коді баг.

Єдиним варіантом в такому випадку, станом на жовтень 2009 року, був тариф Vodafone CallYa Websessions. Дана тарифна пропозиція дає можливість обирати термін дії послуги websessions і користуватись інтернетом протягом цього часу в будь-який зручний момент, не задумуючись про те скільки листів в день вам можна відіслати аби не збанкрутувати. Для розуміння порядку цифр повідомляю, що вартість користування UMTS 3.5G інтернетом протягом тижня, за цією тарифною моделлю складе 10 Євро, в той час, як 1 година WiFi-доступу в готелі, або при включенні у якусь з мережевих точок доступу коштуватиме від 2 Євро на годину.

Можливо Вам здається, що досить і цих періодичних включень - 5 хвилин там, 30 - в іншому місці і т.п., але побігавши містом в пошуках WiFi ви зрозумієте, що не може бути нічого кращого, ніж спокійно сісти в парку, або у себе в готелі і так само спокійно залагодити ваші онлайн-справи, не думаючи при цьому про те, що після сеансу звязку вам потрібно буде під дощем сунутись назад в готель, або завтра в новому місті шукати нові точки доступу. Про всяк випадок зазначу, що WiFi спотів в Німеччині багато, але моя вам порада - не привязуйте свою поїздку до того, чи є в цьому місці спот, чи немає - результатом буде зіпсоване перебування за кордоном і невдоволення постійними оплатами за те, за що ви звикли платити в Україні один раз на місяць.

Звичайно в пакетах websessions є обмеження, зокрема на тиждень видається 1Гб трафіку, а після його використання обіцяють, що швидкість буде понижено. Хоча я звик до свого домашнього ліміту в 30Гб на місяць, тим не менш за тиждень користування я практично ні в чому собі не відмовляв, навіть скачав з торентів додаткову карту для IGO, вагою в 300Мб і жодного пониження не відчув. Щодо швидкості, то саме торенти дозволили зафіксувати її максимум - 150КБ/секунду, вважаю це доволі пристойним результатом, оскільки мені навіть довелося на звичайному мініатюрному Асусі розгортати локальну WiFi мережу і кілька днів ділити канал з ще двома своїми знайомими, які не мали мобільних модемів в своїх суперпотужних ноутбуках останнього покоління. Жоден з нас не відчував дискомфорту при користуванні інтернетом.

Телефонуємо в Україну з комп´ютера

Як тільки все запрацювало як потрібно, виникла ідея використати інтернет ще й для дзвінків додому. Випробувано було кілька варіантів - Yahoo Messenger, Skype та український олайновий сервіс Звонілка, який я надибав на своєму улюбленому сайті поповнення рахунків через Webmoney. Найгіршим, як це не дивно, виявився найбільш розкручений сервіс - Skype, мало-того, що крім найдорожчої плати за дзвінок, необхідно було ще й сплачувати за з´єднання (мабуть перейняли у наших мобільних операторів), так ще й якість була місцями досить погана. Yahoo Messenger навпаки непогано відпрацював і особливих зауважень до нього не було, цілком можна реклмендувати для постійного використання. Ну і український SIP Звонілка теж показав себе з кращого боку, запопронувавши найкращі тарифи на дзвінки як на міські номери, так і на мобільні.

Дзвінки з мобільного

Стосовно ж дзвінків з мобільного в Україну, то тут, звичайно, ж у перших рядах будуть німецькі віртуальні оператори, які співіснують разом із менш розкрученими мобільними мережами E-plus та O2, зокрема слід відмітити картки Ortelmobile, які можна придбати в магазинах E-plus і вартість дзвінків в Україну, при використанні такої sim-карти, складе

9 євроцентів на стаціонарні телефони і 19 на мобільні. Для порівняння роумінгові дзвінки з контрактного мобільного мтс в Україну коштуватимуть 24 гривні за 1 хвилину, що в європейській валюті складе майже 2 євро, тобто в 10 разів дорожче ніж вказані вище тарифи Ортелмобайл. Звичайно є ще Life із своїм супер пакетом Роумінг Life!, але покористуватись ним довше одного дня мені не вдалося, якість була настільки жахливою, що в кінці дня сімка лайфа відправилась у смітник.

Ні кроку без GPS!

Крім мобільного і нетбука за кордоном є ще один обовязковий девайс, без якого я не рекомендував би вирушати в подорож, а особливо в автомобільну - GPS навігатор. Мені пощастило отримати для тестування новенький Garmin Asus nüvifone M20, тому додатково до навігатора я мав можливість насолоджуватись також і іншими перевагами цього потужного КПК. Нажаль із штатним софтом для навігації попрацювати в Німеччині не довелось, оскільки nüvifon´и, що поставляються в Україну мають виключно українську карту, але на те він і КПК, щоб на нього можна було встановити альтернативне програмне забезпечення, яким і став IGO 8.32. Без перебільшення можу сказати, що навігатор зберіг мені масу часу і дозволив також зекономити купу грошей і на дорожніх штрафах і при виборі готелів і ще в ряді випадків, вердикт один - без навігатора за кордон не рипайтесь, повірте, що вигідніше купити перед поїздкою навігатор, і це буде не тратою грошей, а інвестицією в свою вдалу подорож.

Жодна торгівельна марка або сервіс, згадані в даному матеріалі, не заплатили за свою згадку, все вищевикладене базується виключно на власних спостереженнях і досвіді. Особиста подяка за надання нетбукa EeePC 1000H GO та комунікатора Garmin Asus nüvifone M20 українському офісу компанії Asus.


Источник: www.proit.com.ua

Twitter
SocButtons v1.5

Добавить комментарий

Обращайтесь к посетителям сайта так, как вы хотите чтобы они обращались к вам

Допрос

Ваш провайдер?

Воля - 11.7%
Укртелеком - 22.1%
Киевстар - 12.7%
Фринет O3 - 3.1%
Датагруп - 3.2%
Триолан - 5.7%
Вега - 2.9%
Тенет - 1.4%
Airbites - 1.7%
Фрегат - 1.9%
Билинк - 0.8%
Ланет - 2.3%
Другой - 18.8%
Кто здесь? - 11.9%

Количество голосов: 17826
Голосование в этом опросе окончено Включено: 15 Дек 2021 - 00:00
Вы здесь: Главная Пресса Чого чекати туристу від послуг телефонії та доступу до Інтернету в Німеччині