Інтернет по-львівськи - 2

Раніше вже повідомлялося про трьох найбільших провайдерів Львова – “Укртелеком”, “Фарлеп” та “Уарнет”. Однак, окрім цих трьох класичних провайдерів інтернету, є ще не один спосіб отримати доступ до всесвітньої мережі.

“Повітряний” зв’язок

Декілька місяців тому у Львові розпочав роботу міжнародний провайдер Airbites. Глянувши лише побіжно на тарифи в Польщі, можна зробити приємний висновок – у Львові інтернет дешевшатиме, і суттєво. Зрозуміло, через нещодавній старт Airbites наразі представлений не в усіх районах Львова, найактивніше – на Сихові. Підключення коштує безпрецедентно дешево – гривню, і тарифи доволі привабливі – безлімітний інтернет зі швидкістю 512 кб/сек. – сто гривень. Щоправда, таку швидкість передбачено вночі, відтак є очевидний акцент на молодіжну аудиторію. Проте родзинка зазначеного провайдера навіть не в цьому – передусім Airbites активно розбудовує власну мережу, також до нього підключаються наявні мережі й окремі споживачі. За приблизними оцінками, Airbites розраховує на десять тисяч користувачів Львова, приваблюючи їх не лише нижчими тарифами, а й цікавим обіцяним контентом мережі. Втім більшість користувачів із тих, кого опитала “Газета”, наразі вичікують і приглядаються, як до кожного новачка, адже до ціни потрібна ще якість і стабільність.Інтернет із “тарілки”

Дешевшання “дротового” інтернету частково зумовлює перегляд цін і на супутниковий інтернет, який класично вважають одним із найпотужніших, але й найдорожчих видів зв’язку. Частково це відповідає правді, адже й обладнання, і самі послуги є не надто дешевими. Однак такий інтернет – найстабільніший: які бурі не бушували б на землі, супутник, через який ви отримуєте доступ в інтернет, залишається неушкодженим. Як пояснюють фахівці, найбільш придатний супутниковий інтернет для скачування великих обсягів інформації – музики, фільмів, програм, або ж для простого мандрування мережею. Специфіка в тому, що він зазвичай є лише одностороннім, а двосторонній супутниковий інтернет можуть дозволити собі лише корпоративні клієнти – через високу ціну і послуг, й обладнання. Відтак якщо хочете не лише отримувати, а й надсилати інформацію, знадобиться додатковий наземний канал. Обладнання доволі дороге, щоправда, нині супутниковий провайдер skyDSL пропонує весь комплект обладнання за 500 гривень. Найбільша ж перевага супутникового інтернету – підключитися до нього можна навіть у горах, куди не протягне своїх кабелів жоден наземний провайдер. Для домашніх користувачів абонентна плата на skyDSL сягає від 40 до 285 гривень, і це за швидкості від 1 до 4 мегабіт. Якщо ж користувач перевищує трафік у межах виділених йому провайдером пріоритетів, то швидкість інтернету починає падати. Відтак підсумуємо – супутниковий інтернет є найкращим варіантом для великих компаній із розгалуженою по всьому світу мережею, а для домашніх користувачів найбільше підійде на важкодоступній території, за містом, або ж якщо вам потрібно отримувати великі обсяги інформації.Загальна мобілізація!

Альтернативою до “прив’язаного” до місця супутникового інтернету може стати інтернет мобільний. Власне, незважаючи на загальнопланетну поширеність супутникового зв’язку, все ж установлення та демонтаж супутникової “тарілки” робить його чітко прив’язаним до місця. Мобільний інтернет доступний там, де є покриття вашого оператора. Два найбільші оператори України – Kyivstar та UMC – вже покрили левову частку території держави, а GSM-оператор із найдешевшим мобільним інтернетом Life:) теж намагається не відставати. Хоча наразі мобільний інтернет – задоволення не з дешевих. Користувачам послуги Ace/Base 1 мегабайт інформації, отриманої за технологією GPRS, коштуватиме п’ять гривень, “Мобільний інтернет” від Beeline – 3,99 грн. удень і 50 копійок вночі, Life:) поділив свої інтернет-послуги на три частини – “ГІГА інтернет” коштує 60 гривень, 350 мегабайт інтернету в межах пакета “Інтернет 350” – 35 грн., “Інтернет 100” – 20 грн. Аби не зловживати технічними термінами, 1 мегабайт мобільного інтернету – це “можливість відвідати до 15 інформаційно-розважальних інтернет-сайтів, не дуже перевантажених графікою та анімацією, до 10 пошуків необхідної інформації в пошукових системах Rambler, Google, Yahoo чи будь-яких інших в пошукових системах, нетривалий відеоролик, можливість провести до чотирьох годин в улюбленому чаті, на форумі чи конференції, можливість до семи годин обмінюватися повідомленнями в ICQ”, як пояснюють фахівці компанії Kyivstar. “Гіпер.NET” від UMC коштує 5 грн. на добу та 5 коп. за 1 мегабайт.3G стартував у Львові

Для мешканців Львова з’явилася також нова пропозиція – зв’язок 3G від оператора PEOPLEnet. Власне, “Газета” вже писала про зв’язок третього покоління, однією з переваг якого є дешевий швидкісний мобільний інтернет. У середу відбувся офіційний запуск цього оператора у Львові, а до того тривали випробування в тестовому режимі. Одним із “випробовувачів” стала й журналіст “Газети”. 3G-інтернет на ноутбуку сягав швидкості від 256 до 800 кб/cек. Приваблює й ціна – 10 копійок за мегабайт. Але все ж недоліком є доволі висока вартість мобільних терміналів, які підтримують цей зв’язок в Україні, та мала кількість їх. Утім у коментарі “Газеті” Віталій Ворожбит, генеральний директор PEOPLEnet, запевнив, що саме тестують нові апарати, зокрема такі, які здатні працювати й у новітній мережі 3G, й у класичній GSM, щоб користувачі, виходячи на межі покриття PEOPLEnet, не залишалися без зв’язку. Саме ж покриття компанія має намір розвивати й у містах, і вздовж автострад і залізниць. Згідно з планами, до кінця 2009 року послугами PEOPLEnet зможе скористатись 79% населення України. За обіцянками пана Ворожбита, також буде суттєво розширено кількість терміналів.Для роздумів

Попри швидкий розвиток інтернет-ринку, все ж є одна небезпека – недостатня обізнаність користувачів. Дуже багато скарг, із якими клієнт звертається до провайдера, спричинено саме його комп’ютерною необізнаністю. До прикладу, є віруси, дія яких може призвести до астрономічного зростання рахунків чи пошкодження вашої техніки. Причому віруси тепер ховаються не лише у своїх звичних “криївках” – сайтах порнографічного змісту, а й на найневинніших інтернет-сторінках. Єдине, що можуть порадити фахівці, – не відкривати підозрілих сторінок і не економити на антивірусах.

 

Львівська Газета

Twitter
SocButtons v1.5

Комментарии  

 
0 #1 Андрій Зварич 07.03.2016 22:04
Потрібен якісний інтернет завтра тел 0983486081
Цитировать
 

Добавить комментарий

Обращайтесь к посетителям сайта так, как вы хотите чтобы они обращались к вам

Допрос

Ваш провайдер?

Воля - 11.7%
Укртелеком - 22.1%
Киевстар - 12.7%
Фринет O3 - 3.1%
Датагруп - 3.2%
Триолан - 5.7%
Вега - 2.9%
Тенет - 1.4%
Airbites - 1.7%
Фрегат - 1.9%
Билинк - 0.8%
Ланет - 2.3%
Другой - 18.8%
Кто здесь? - 11.9%

Количество голосов: 17826
Голосование в этом опросе окончено Включено: 15 Дек 2021 - 00:00
Вы здесь: Главная Пресса Інтернет по-львівськи - 2