Технологии быстрого интернета

Вінничани знайомляться з Wi-Fi

Бездротовий доступ до Інтернету, так званий РадіоСпот - широкосмуговий бездротовий доступ до глобальної мережі за технологією Wi-Fi. Із цією абревіатурою вінничани познайомилися не так давно, але деякі прогресивні юзери вже оцінили всі переваги такого підключення до Всесвітньої мережі 

Wi-Fi (абревіатура від Wireless Fidelity) - один із форматів передачі цифрових даних радіоканалами, який використовують для підключення до глобальної мережі Інтернет та WLAN (бездротових локальних мереж), а точніше, сімейство стандартів IEEE 802.11. Для надання доступу до Інтернету в певній зоні встановлюють точки доступу (Access Point). Технологія забезпечує гарантований зв’язок із точкою доступу на відстані 50-100 метрів і може одночасно підтримувати кілька десятків активних користувачів. Стійкий та якісний зв’язок між усіма точками доступу забезпечує повноцінний роумінг, який дозволяє користувачеві пересуватись по всій зоні покриття, не втрачаючи при цьому постійне підключення до мережі.

Першими оцінюють зручність такого зв'язку, як правило, власники ноутбуків. Адже ноутбук передбачає мобільність, тобто вільне пересування та незалежність від електричної мережі. Поступово, з розвитком технологій, Wi-Fi починає поширюватися й у смартфонах, комунікаторах, кишенькових комп'ютерах. Для таких людей створюються так звані хотспоти - точки доступу, знаходячись у яких, можна працювати в мережі Інтернет без дротів.

Як правило, хотспоти розміщують у місцях скупчення людей. Наприклад, на вокзалах, у бібліотеках, аеропортах, ресторанах тощо. Радіус дії Wi-Fi у приміщенні становить приблизно 45 метрів, а зовні - 90.

Послуги до широкосмугового доступу до мережі надають такі ж провайдери, які працюють зі звичайним дротовим Інтернетом.

 - Інтернет - це зручно, а Wi-Fi - це сучасно. Коли я користуюсь матеріалами у бібліотеці, завжди маю змогу знайти додаткову інформацію у Всесвітній мережі. Тим більше, що мій кишеньковий комп'ютер підтримує послугу бездротового зв'язку, - каже відвідувач Тимірязєвки, студент Олег.

Тарифікація веб-серфінгу різна, залежно від якості та швидкості Інтернету. Але бувають випадки, коли Wi-Fi узагалі безкоштовний. Частіше за все безкоштовні хотспоти розміщують у ресторанах, бібліотеках, аеропортах. У такому випадку за трафік платить не користувач, а власник закладу.

Попит на бездротовий вихід в Інтернет постійно зростає. Так, за словами представників Вінницької філії «Укртелекому», пропозиція Wi-Fi поступово розвивається. Причому не тільки у Вінниці, а й у районах. У першу чергу "гарячі" точки обладнуються в освітніх та публічних закладах, курортах і будинках відпочинку. На період дії етнофестивалю «Шешори» також діяла така точка доступу.

Поширенню бездротового доступу в Україні певною мірою сприяє наближення Євро-2012.

 - До 2012 року більшість міст Європи будуть покриті мережами широкосмугового доступу до Інтернету 3G, Wi-Fi, Wi-Max. Щоб забезпечити іноземцям якісний і зручний доступ до Інтернету під час їхнього перебування в Україні на Євро-2012, потрібно забезпечити масовість таких послуг, - повідомив голова правління Асоціації Wireless Ukraine Олександр Мандрикін.

Для того щоб скористатися послугою, потрібна лише її підтримка у комп'ютері (ноутбуці, КПК, смартфоні) та покриття оператора.

 

Довідка

Точки надання послуг Wi-Fi у Вінниці

Державний технічний університет

Хмельницьке шосе, 95

Відділення «Телекомсервіс» ВАТ «Укртелеком» за адресами: вул. Космонавтів, 40, вул. Козицького, 22, вул. Пирогова, 51, вул. Коцюбинського, 28, вул. Соборна, 8

Бібліотека ім. Тимірязєва

вул. Соборна, 73

Готель «Савой Україна»

вул. Соборна, 69

Будинок офіцерів

пл. Перемоги, 1

Розважальний комплекс «Спорт-тайм»

вул. Пирогова, 31

Готель «Вінниця»

вул. Соборна, 69

Вінницький музично-драматичний театр ім. Садовського

вул. Театральна, 13

Вінницька філія ВАТ "Укртелеком"

вул. Соборна, 8

 

Точки надання послуг Wi-Fi у Вінницькій області

Козятин

Залізничний вокзал

вул. Привокзальна, 1

Відділення «Телекомсервіс» №2 ВАТ «Укртелеком» у приміщенні вокзалу

Немирів

Санаторій «Авангард»

вул. Шевченка, 25

Відділення «Телекомсервіс» ВАТ «Укртелеком», вул. Шевченка, 25

Хмільник

Клінічний санаторій «Хмільник»

вул. Курортна, 2

Відділення «Телекомсервіс» ВАТ «Укртелеком», вул. Перемоги, 2

Санаторій «Поділля»

вул. Курортна, 10

 

Источник: 20minut.ua

 

Twitter
SocButtons v1.5

Комментарии  

 
0 #1 Дим 23.06.2013 20:06
а чьо в місті Бар не встановлять WIFI?
Цитировать
 

Добавить комментарий

Обращайтесь к посетителям сайта так, как вы хотите чтобы они обращались к вам

Допрос

Ваш провайдер?

Воля - 11.7%
Укртелеком - 22.1%
Киевстар - 12.7%
Фринет O3 - 3.1%
Датагруп - 3.2%
Триолан - 5.7%
Вега - 2.9%
Тенет - 1.4%
Airbites - 1.7%
Фрегат - 1.9%
Билинк - 0.8%
Ланет - 2.3%
Другой - 18.8%
Кто здесь? - 11.9%

Количество голосов: 17826
Голосование в этом опросе окончено Включено: 15 Дек 2021 - 00:00
Вы здесь: Главная Технологии быстрого интернета Вінничани знайомляться з Wi-Fi